Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BEDAŞ'a Toplu Dava
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEDAŞ'a Toplu Dava

BEDAŞ'a Toplu Dava
Tes-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığı Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) aleyhine toplu dava açma kararı aldı.
30.04.2013 / 09:02Enerjimagazin - Kesinleşen mahkeme kararının (Muvazaa) Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) tarafından uygulanmaması üzerine Tes-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığı Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) aleyhine toplu dava açma kararı aldı.


Çalışma Bakanlığının Muvazaa Raporuna Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) ın itirazı sonucu açılan dava görülmüş ve geçen aylarda kesin olarak karara bağlanmıştı.


Kesinleşen mahkeme kararına göre, Arıza Bakım, Sayaç Okuma, Kesme Açma, Tenvirat ve Alo 186 Çağrı Merkezinde çalışan işçilerin, başlangıçtan bu yana asıl işverenin işçisi olduğunu ve bu işçilerin Taşerona ihale edilemeyeceğine hükmedilmişti.


Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) bünyesinde alt işverenlerde Arıza Bakım, Sayaç Okuma, Kesme Açma, Tenvirat ve Alo 186 Çağrı Merkezinde görev yapan Tes-İş üyesi 1750 çalışanı temsilen sözcüleri ile Tes-İş işyeri sendika temsilcileri Tes-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdiler.


Toplantı sonrası, Tes-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, kesinleşmiş mahkeme kararının Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) tarafından halen uygulanmamış olması sebebi ile üyelerinin; üye oldukları tarihten önceki dönemlere ait ilave tediye alacakları ile üye oldukları tarihten sonraki Toplu İş Sözleşmesinden doğan alacaklarının ödenmesi için üyelerinden yetki belgesi almak suretiyle toplu dava açılmasına karar verildiği bildirildi.


Tes-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığı üyelerinden alacağı yetki belgesi ile davaları kendi adına açacak ve açılacak toplu davaların tüm mahkeme giderleri de sendika tarafından karşılanacak.


 


enerjimagazin.com


 
 Bu haber toplam 5081 defa okundu


YAZARLAR