Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TES-İŞ'ten ENERJİ-SEN'e Yalanlama
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TES-İŞ'ten ENERJİ-SEN'e Yalanlama

TES-İŞ'ten ENERJİ-SEN'e Yalanlama
TES-İŞ İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulundan Enerji-Sen'in iddialarına yalanlama.
21.05.2017 / 16:31

Enerjimagazin-Türkiye Enerji, Su ve Gaz işçileri Sendikası (TES-İŞ) İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulundan, DİSK’e bağlı Enerji-Sen Sendikasının BEDAŞ ve BEDA Enerji işyerlerinde TES-İŞ Sendikası ile ilgili öne sürdüğü iddialarına yalanlama geldi.


TES-İŞ İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:


“Varlığını sendikamıza yönelik asılsız beyanlarla sürdürmeye çalışan, işkolumuzdaki bir başka sendikanın beyanlarına karşı, sendikamızın üyelerimize ve kamuoyuna duyurusu


Son günlerde, geçmişte olduğu gibi bu günde, varlığını sendikamıza karşı asılsız beyanlarla sürdürmeye çalışan bir başka sendikanın, medya ve sosyal medya üzerinden sendikamıza karşı yönelttiği mesnetsiz iftiralara karşı, bu açıklamayı yapmak mecburiyetinde kaldık.


Değerli Üyelerimiz


1.Bu başka bir sendikanın iddia ettiği gibi, sendikamızla beda eneji dağıtım işvereni arasında bahse konu alacak davalarının geri çekilmesi ile ilgili imzalanmış bir protokol bulunmamaktadır.


Şirket tarafından üyelerimize ve tüm çalışanlara sunulan sulh sözleşmesi ise, hak sahibi çalışanın ve Avukatının kabul edip imzalaması ile olmaktadır.


2.Bu sendikanın asılsız beyanlarından bir tanesi de, beda enerji işvereninin ildışına geçici görev ile görevlendirdiği ve bu görevlendirmeyi kabul etmeyen çalışanların sendikamızın katıldığı disiplin kurulu kararı ile işten çıkartıldığı yönündedir.


Şu ana kadar, sendikamızın katıldığı bu nedenle işten çıkartılma kararı olan bir tane bile disiplin kurulu kararı yoktur.


Ancak şu da bilinmelidir ki, üyemiz olmayan hiç bir çalışanın disiplin kuruluna girmedik, girmeyeceğiz. Bu konumda olan çalışanlar için işyerinin disiplin iç yönetmeliğine göre kararlar verilmektedir. bu yönetmeliğe göre oluşturulan disiplin kurulunda ise sendikamızın temsilcisi bulunmamaktadır. Sendikamız üyesi olmayanlar için işyerinin disiplin iç yönetmeliğine göre oluşturulan disiplin kurulunda sendikamız yöneticilerinin hiçbir şekilde imzası yoktur ve olmayacaktır.


Sendikamızın katıldığı disiplin kurulu ise toplu iş sözleşmesine göre üyelerimiz için oluşturulan disiplin kuruludur.


3.Bir başka asılsız iddia ise, beda enerji genel müdürlüğünde, sendikamızdan istifa eden çalışanların, tekrar sendikamıza üye olması için ikna odaları kurulduğu yönündedir.


Sendikamız, bedaş ve beda işyerinde örgütlenme çalışmasına başladığı 2010 yılından bu yana, anayasal hak olan sendika seçme özgürlüğüne hiç bir zaman engel olmamıştır. 


Ancak, sendikamız üyeleri, gerek işyerinde, gerek sahada, asılsız iddia sahibi sendikanın şiddet içerikli anti demokratik ikna yöntemlerini unutmamıştır, unutmayacaktır.


Değerli Üyelerimiz,


Dün olduğu gibi, bu günde, bu günden sonra da, sendikamıza, üyelerimize, temsilcilerimize yapılan asılsız suçlama ve iftiralara üyelerimizin, örgütlülüğü ile gereken cevabı vereceğine inanıyoruz.” 


SAYGILARIMIZLA


TES-İŞ İSTANBUL 1 NOLU ŞUBE YÖNETİM KURULU


Bu haber toplam 5444 defa okundu
YORUMLAR
TEİAŞ: 
"TEİAŞ"
TEİAŞ İŞÇİLERİ OLARAK BU TES İŞ DEN BIKTIK.DSİ DEN BAŞKAN OLURSA OLACAĞI BU.ENERJİ SEKTÖRÜNÜ BİR TÜRLÜ ANLAMDI ANLAMAYACAK BU TES İŞ.
17.05.2017 / 11:24


YAZARLAR