Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elektrik ve Doğal Gaz'da İndirim Açıklaması
Haber
29 Mart 2023 - Çarşamba 18:05 Bu haber 6067 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elektrik ve Doğal Gaz'da İndirim Açıklaması
ELEKTRİK Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elektrik ve Doğal Gaz'da İndirim Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, nisan ayından itibaren elektrikte tüm abone gruplarında yüzde 15, sanayicilerin kullandığı doğal gaz tarifesinde ise yüzde 20 indirim yapılacağını, ayrıca Türkiye Taşkömürü Kurumuna 1000 yeni madenci alınacağını söyledi.

Konuşmasında iki ayrı müjdeyi milletle paylaşmak istediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birincisi; elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz. İkincisi; sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek kalan doğal gaz tarifesinde, nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Arife günü Karadeniz gazının Filyos İşleme Tesisi'ne getirilmesi törenini yaparken milletimize çok güzel müjdelerimiz de olacak. Böylece Enerji Bakanlığımızın azimli gayretiyle, arama ve sondaj gemilerimizin geceli gündüzlü çalışmasıyla, on binlerce personelimizin emekleriyle iki bayramı bir arada yaşayacağız" diye konuştu.

Bin Yeni Madenci Alınacak

Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla Türkiye'yi büyütme hedefine katkı veren sanayicileri desteklemek için ne gerekiyorsa yerine getirmeyi sürdüreceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Akkuyu'daki nükleer güç santralimize 27 Nisan'da yakıt yükleyerek resmen nükleer tesis statüsü kazandıracağız. Hazır müjdelere başlamışken madencilerimize güzel bir haberimiz var; biliyorsunuz kamuya ve özel sektöre ait ocaklarda görev yapan 10 bin madencimiz deprem bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. Türkiye Taşkömürü Kurumuna 1000 yeni madenci alarak hem madencilerimize olan şükranımızı ifade edeceğiz hem de üretimi arttırarak ekonomimize katkı sağlayacağız."

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: Cumhurbaşkanı, elektrik, enerji, doğal gaz
Yorumlar
Haber Yazılımı