TEİAŞ 101 Teknisyen Alımı İçin Mülakat Sınavına Katılacak İsimleri Açıkladı
Haber
11 Eylül 2021 - Cumartesi 16:13 Bu haber 9994 kez okundu
 
TEİAŞ 101 Teknisyen Alımı İçin Mülakat Sınavına Katılacak İsimleri Açıkladı
GÜNDEM Haberi
TEİAŞ 101 Teknisyen Alımı İçin Mülakat Sınavına Katılacak İsimleri Açıkladı

TEİAŞ Genel Müdürlüğü 101 teknisyen alımı için yapılacak mülakat sınavına katılacak adayların isimlerini ve sınav tarihlerini açıkladı. Mülakat sınavları 18-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sözlü sınavda adaylara mesleki bilgilerini ölçen 3'er soru sorulacak.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü taşra teşkilatının eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla 4857 sayılı İş Kanunu'na tabi sürekli işçi statüsünde 31 Elektrik Teknikeri, 4 Elektronik Teknisyeni ve 66 Elektrik Teknisyeni olmak üzere işe alınacak toplam 101 işçi personel için başvurular, 16-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumuna yapılmıştı.
İşkur'dan gönderilen nihai listelerde yer alan ve Teknisyenlik için başvuru yapan adaylar arasında 06 Eylül 2021 tarihinde saat 11.00'da Şirketin merkezinde noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda asıl adaylar ile yedek adaylar belirlendi.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre 18-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek mülakat sınavına sadece asıl listedeki adaylar katılacak. Yedek adaylar, asıl listedeki adaylardan durumu talep şartlarına uymayan adayların sınavdan önce tespiti halinde, yedek listenin ilk sırasından başlanmak üzere sınava davet edilecek. Aksi durumda yedek adaylar mülakat sınavlarına katılmayacak/iş talep formu doldurmayacak.

Mülakat sınavına geliş, gidiş ve diğer masraflar da adaylara ait olacak.

Şirket, sözlü sınavın nasıl yapılacağı ve sonuçların nasıl açıklanacağına ilişkin bilgileri de paylaştı. Söz konusu bilgilendirme şu şekilde:

* Kura sonucunda şartları sağlayan adaylara Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17'nci maddesinin 1'inci fıkrasına göre sözlü sınav yapılacak.
* Sözlü sınavda adaylara mesleki bilgilerini ölçen 3'er soru sorulacak.
* Sınav sonucu başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar adayın isminin yer aldığı asıl kazanan liste ile aynı/yeterli sayıda yedek adayın isminin yer aldığı yedek kazanan listesi Şirketin internet sitesinde ilan edilecek.
* Sınav sonuçlarıyla ilgili telefonda bilgi verilmeyecek.
* Kazanan ve yedek adaylara ayrıca posta yoluyla tebligat yapılacak.

Mülakat Sınavına Katılacak Adayların İsimleri ve Detaylar İçin Tıklayınız

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: teiaş, işkur, elektrik, enerji, teknisyen
Yorumlar
Haber Yazılımı