işte Türkiye'nin ilk Yeşil Sertifikalı Enerji Şirketi!
Haber
29 Eylül 2014 - Pazartesi 12:46 Bu haber 3317 kez okundu
 
işte Türkiye'nin ilk Yeşil Sertifikalı Enerji Şirketi!
- Haberi
işte Türkiye'nin ilk Yeşil Sertifikalı Enerji Şirketi!

Enerjimagazin-Borusan EnBW Enerji, Alman belgelendirme şirketi TÜV NORD'un 'Yeşil Elektrik' sertifikasını alan ilk Türk enerji şirketi oldu.
DHA'nın haberine göre, Portföyünün tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan Borusan EnBW Enerji 'Yeşil Elektrik' sertifikası alan ilk Türk enerji şirketi oldu. TÜV NORD Teknik Kontrol ve Belgelendirme Şirketi, Borusan EnBW Enerji santrallerinde yaptığı denetimler sonucunda, 'TÜV NORD CERT A75- S026-1 (Rev:1/2014) Standardı'na göre Gönüllü Yeşil Elektrik sertifikasını Borusan EnBW Enerji'ye verdi.
Yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan üretim yapan Borusan EnBW Enerji bu sertifika ile müşterilerine yüzde 100 yeşil enerji tedarik ettiğini belgeleyen ilk Türk enerji şirketi oldu. Yenilenebilir Enerji Kaynakları
Türkiye enerji sektörünün önemli oyuncuları arasında yer almak için yenilenebilir kaynaklardan oluşan portföyünü genişletmeye devam eden Borusan EnBW Enerji bu doğrultuda müşteri ihtiyaçlarına cevap veren elektrik enerjisi ürünleriyle daha fazla tüketiciye ulaşıyor.
Şirket, Bandırma Rüzgâr Enerjisi Santrali, Yedigöl-Aksu Hidroelektrik Santrali ve Balabanlı Rüzgâr Enerjisi Santrali ile birlikte toplam 160 megawatt kurulu güce sahip bulunuyor.
inşaatı devam eden 4 yeni rüzgâr santrali, bir kapasite artırımı projesi ve geliştirmekte olduğu projeleri ile Borusan EnBW Enerji'nin mevcut portföyü 735 megawatt düzeyinde bulunuyor. Şirket, stratejik hedefleri doğrultusunda, tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı olmak üzere, toplam 2.000 megawattlık kurulu güce ulaşmayı planlıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: işte, Türkiye'nin, ilk, Yeşil, Sertifikalı, Enerji, Şirketi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı