Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 4/C'liler Sözleşmeli Kadrolarına Geçirilecek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4/C'liler Sözleşmeli Kadrolarına Geçirilecek

4/C'liler Sözleşmeli Kadrolarına Geçirilecek
4/C'lilerin, sözleşmeli pozisyonlara geçirilebilmeleri konusunda çalışma yapılacak.
26.08.2015 / 22:50

Enerjimagazin-Hükümet ve Memur-Sen 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası kapsamında çalışan personellerin sözleşmeli pozisyonlara geçirilebilmeleri konusunda çalışma yapılması için anlaştılar. Sözleşmede 4/B ve 4/C'lilerin kadroya alınmasına yönelik somut kararların olmadığını ileri süren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,"Bu toplu sözleşme, tam bir fiyaskodur. Memur-Sen'in talepleri ile ortaya çıkan sonuç arasında, dağlar kadar fark vardır. Kimse kimseyi aldatmasın" diye konuştu.


Kamu İşveren Heyeti ve Memur-Sen Konfederasyonu arasında yürütülen 3.Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonuçlandı.


 “Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2016 ve 2017 Yıllarını Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme“ Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre; Sözleşmenin 36.Maddesinin ikinci fıkrasına göre 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası kapsamında tam zamanlı çalışan geçici personelin sözleşmeli pozisyonlara geçirilebilmeleri konusunda çalışma yapılacak.


Aile Yardımı Ödeneği


Sözleşmenin 23. Maddesine göre, Ayın veya haftanın bazı günleri ya da belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile parça başı ücret vermek suretiyle istihdam edienler hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası hükmüne istinaden yürürlüğe konulan Bakanlar Kurulu kararları kapsamında Yüksek Seçim Kurulu ve Türkiye İstatistik Kurumunda istihdam edilen geçici personel ile 29.12.2014 tarihli ve 2014/7140 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen geçici personele, anılan Kanunun 203 üncü maddesinin üçüncü fıkrası hükümleri hariç olmak üzere aynı usul ve esaslar çerçevesinde eş için 2,533 gösterge ve her bir çacuk için 297 gösterge üzerinden aile yardımı ödenecek.


Ek Ödeme


Sözleşmenin 23. Maddesine göre ise Ayın veya haftanın bazı günleri ya da belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile parça başı ücret vermek suretiyle istihdam edienler hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası hükmüne istinaden yürürlüğe konulan Bakanlar Kurulu kararları kapsamında Yüksek Seçim Kurulu ve Türkiye İstatistik Kurumunda istihdam edilen geçici personel ile 29.12.2014 tarihli ve 2014/7140 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen geçici personele, 1.800 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda ek ödeme verilir. Bunlara kurumlarınca döner sermaye dahil başka bir kaynaktan ek ödeme ve benzeri adla herhangi bir ödeme yapılmayacak.Bu haber toplam 3981 defa okundu


YAZARLAR