Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Dağıtım Patronlarının Mallarına Tedbir Kararı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Dağıtım Patronlarının Mallarına Tedbir Kararı

Elektrik Dağıtım Patronlarının Mallarına Tedbir Kararı
DEDAŞ, BEDAŞ, AKEDAŞ, UEDAŞ ve ÇEDAŞ patronlarına mahkemeden tedbir kararı çıktı.
27.12.2013 / 11:42

Enerjimagazin-İkinci soruşturma dalgasında mallarına tedbir kararı çıkarılan isimler arasında Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Abdullah Tivnikli ve Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’inde olduğu öğrenildi..


Türkiye'nin en zenginleri arasında yer alan isimler hakkında yolsuzluk ve rüşvet iddiaları üzerine başlatılan 17 Aralık operasyonunda ikinci dalga çerçevesinde hakimden 25 Aralık günü tedbir kararı çıktı.


Tedbir kararı çıkarılan isimler arasında, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.ın (DEDAŞ) patronu Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli ileLimak ve Kolin şirketleri ile ortak olarak Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. nin de sahibi olan Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’inde olduğu öğrenildi.
Mehmet Cengiz, 2004 yılında Eti Bakır A.Ş.’yi ardından Eti Alüminyum’u alarak madencilik sektörüne adım attı. Cengiz, Limak ve Kolin ortaklığı ile BEDAŞ, AKEDAŞ, UEDAŞ ve ÇEDAŞ’in da sahibi. Limak ve Kolin'in yanı sıra Kanyon ve MaPa ile birlikte 3. havalimanı ihalesini de kazanmıştı.


İstanbul 2 No’lu Hakimi Süleyman Karaçöl tarafından 25 Aralık günü verilen tedbir kararına göre, “Tüm bankalarda bulunan her türlü TL ve döviz cinsi hesapları, Bono, tahvil, yatırım enstrümanı ve kiralık kasaları, Gayrimenkulleri ve taşınmazları, Kara, deniz ve hava ulaşım araçları, Merkezi kayıt kuruluşlarında bulunan hak ve alacakları, Üzerlerine kayıtlı ve hisse sahibi oldukları tüm şirket ortaklıkları, Sermaye piyasasında işlem gören tüm hisseleri, Sigorta şirketlerinde bulunan hak ve alacaklarına” tedbir konulacak.


İstanbul 2. No’lu Hakimi Süleyman Karaçöl tarafından verilen tedbir kararı, gereğinin yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Hakkında ihtiyati tedbir kararı alınan kişi ve kurumların alına tedbir kararına itiraz hakkı bulunuyor.
Cengiz İnşaat’tan Açıklama


Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, yaşanan gelişmeler üzerine www.enerjimagazin.com a yazılı bir açıklama gönderdi.


Cengiz’in yazılı açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verildi:


Bugün yurt içinde ve yurt dışındaki projelerimizde gösterdiğimiz başarılardan dolayı takdir görmekteyiz. Yaptığımız işlerde ve gerçekleştirdiğimiz projelerde her zaman işin sözleşmesel yükümlülüklerine, tekniğine ve kalitesine özen gösterdik ve bu nedenle de iş yaptığımız İdarelerde ve çalışmış olduğumuz yörelerde firma olarak olumlu izlenimler bıraktığımıza inanıyoruz.   


Grubumuz ülkemizin yıllarca yatırım yapılmayan fabrika ve tesislerine yaptığı modernleştirme çalışmaları ve yatırımları ile o fabrika ve tesisleri Dünya’nın en modern tesisleri ile yarışacak hale getirmiştir.


Şirketimiz yaklaşık 25.000 işçi çalıştıran büyük ve güçlü bir gruptur. Gerçekleştirdiğimiz tüm projeler fiziksel ve parasal olarak çok açık ve net biçimde ortadır. Her zaman incelenebilir ve denetlenebilir konumdadır. Verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki bu tür yıldırmalar bizleri çalışanlarımızla birlikte daha çok kenetleyecek ve daha çok çalışmaya sevk edecektir.
 

Bu haber toplam 6000 defa okundu
YORUMLAR
ali: 
"yalanın böylesi"
Sn cevgiz inşaat sahibi vatandaş sen halkı saf yerine koyabilirsin ama bir gün ilahi adaletvyerini bulacak bu halkın paralarıyla yaptığınız saltanat başınıza geçecek zaten o jetide böyle bi durumda yurtdışına kaçmak için aldın ama o bile fayda etmeyecek.Sen milleti salakmi zannediyosun talancılık denir sizin yaptıgınıza sizi yüce Allaha havale ediyorum.Daha çok kkonuşulacak şey var ama sabaha kadar yazsam bitmez yazsamda senin gibiler anlamaz.
27.12.2013 / 22:47


YAZARLAR